kolmapäev, 4. november 2009

Veelkord valimistest

Pärnumaal käis tänavu valimas üle poole hääleõiguslikust elanikkonnast. Pärnus oli valimisaktiivsuse protsent veidi kõrgem, 56,34%, mis on 13% enam kui 2005.a.

Seekord oli valijal tunduvalt suurem võimalus otsustada, kelle või mille poolt hääletada. Pärnus kõrvuti erakondadega segasid vett 4 valimisliitu ja 2 üksikkandidaati, siis maakonnas jäidki domineerima valimisliidud. Meedias suureks puhutud Toomas Kivimägi Valimisliit vähendas kõikide seni Pärnu volikogus esindatud erakondade mantaatide arvu, kuid mitte meie. Teoreetiiselt saaks alati paremini ja eriti hea on tark takkajärge olla, kuid antud keerulises Pärnu olukorras peame saadud 1308 hääle (2005.a. 1232 häält) ning 2 mandaadiga rahul olema. Volikogu 7-st naisest 2 kuuluvad sotside ridadesse. Naiste osakaal üldse peale vangerdusi on ainult 21 %, mis ilmselget on loodetava arneva ühiskonna kohta vähe
Volikogu tööks sai rahvalt mandaadi sotsiaaldemokraatidest veel Mark Soosaar (hiljem taandas end volikogust) , kes kandideeris T. Kivimägi Valimisliidu nimekirjas. Valimisliidus osalemise õigustus , et nii pääseb sotse võimalikult rohkem volikogusse, ei pidanud paika nagu arvata võis.


Pärnumaal tulid Audrud Keskerakonna ja Valimisliit Audru kõrval sotsid esimest korda välja oma nimekirjaga. Noore Audru-Lavassaare ühisosakonna tubli töö ei jäänud tasumata ja mandaadi 17 liikmelisse volikokku sai Anu Kurm. Volikokku pääses ka Valimisliit Audru nimekirjas kandideerinud Mercedes Merimaa.
Vändra vallas sai Lea Toom valimisliidus Üheskoos tubli häältesaagi, kuid vastavalt valimisreeglitele (kompensatsioonimandaat) pääses volikokku Least vähema häältearvuga kandideerija. Koongas kogus tubli tulemuse Andres Hirvela ja Tahkurannas Alo Sinimäe.

Soovin jõudu ja tarkust kõigile otsustajatele volikogudes !

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar